Ще один істотний інструмент, необхідний для розробки в С++ — це налагоджувач. Навіть коли я досить продуктивно використовував чистий GDB з рідним TUI, все одно відчував, що бракує кількох зручних речей: навігація по коду (де ж поставити точку зупинки?), підсвічування синтаксису і власні клавіатурні скорочення. Кілька років тому натрапив на розширення Conque-GDB, яке служило добре у Vim. Проте, його не поновлювали вже досить тривалий час, і воно не дуже добре працює у neovim.

Отже, роззирнувшись, я спершу розглянув neogdb.vim. Це нова втулка, але що ще більш обіцяюче, це те що її виведено з початкового коду neovim: neovim_gdb.vim. У першій почали розробляти абстракції і інтерфейси геть від GDB, що не зовсім те, що мені насправді потрібно. Проте, друга дуже проста і зручна до застосування.

Стрічайте nvim-gdb. Це тонка обгортка навколо GDB, і таким чином має бути дуже гнучкою, коли мені знадобиться скриптувати, щоб автоматично причепитися до процесу, наприклад. Я продовжу розробляти цю втулку і користуватися нею у щоденній роботі.