Публікації

 • Розвиток nvim-ui

  Пройшло півтора року, як я взявся створити у вільний час простий графічний інтерфейс користувача (ІК) до Neovim з допомогою C++. Проєкт nvim-ui став захоплюючою мандрівкою із істотною часткою відкриття, досвіду і висновками, вартими, щоб ними поділитися.

  [читати далі]
 • Запис і відтворення роботи програми для налагодження

  Рік тому у проблемі #151 у nvim-gdb я відкрив для себе rr. Проєкт обіцяв дати можливість записати виконання програми один раз, і відтворювати хід програми багато разів щоразу однаковим чином. Нарешті випала нагода випробувати це на справжній задачі, і виконати те, що було запропоновано у проблемі №151.

  [читати далі]
 • Гонки на мапі

  Пройшло більше місяця від початку повномасштабного вторгнення РФ, і важко уявити, наскільки драматично життя змінилося за одну ніч. Важко повірити, що до цього була розкіш займатися рекреаційним орієнтуванням у лісах. Ось там спала на думку ідея: чому б не записувати мобільними телефонами шлях, фотографувати мапу і співставляти їх. Таким чином можна було б досліджувати гонку. Більше того, з’ясувалося, що клуб надає мапи в хорошій якості і роздільній здатності, то ж навіть не потрібно фотографувати. Але мапу все одно доведеться розташовувати по координатах GPS. Так виник проєкт gpx-race.

  [читати далі]
 • Динамічні картки Anki з допомогою JavaScript

  Скоро після початку використання Anki для вивчення арифметичних таблиць стало зрозуміло, що було б непогано навчати дітей розпізнавати різні вирази суми і різниці. Зокрема, є чотири різні форми: x + y, до x додати y, x збільшити на y, сума чисел x і y. Чому б не застосувати JavaScript у шаблонах карток, щоб вибирати запитання випадковим чином?

  [читати далі]
 • Відеореєстратор на Raspberry Pi Zero W

  Ось як я збудував власний автомобільний відеореєстратор. Розгляньмо початкові умови:

  [читати далі]
 • Перше розширення Anki: дублювати картки у іншу колоду

  Щоб допомогти доньці вивчати англійські слова, кілька років тому я вирішив спробувати Anki. Програма вельми зменшує витрачені зусилля і збільшує ефективність, слідкуючи, коли потрібно повторити кожне окреме слово в будь-якому напрямку: з англійської чи на англійську. Але коли англійську почала вивчати молодша донька, стало зрозуміло, що було б добре просто копіювати картки з першої колоди, щоб відслідковувати історію повторень окремо. На жаль, не вдалося знайти готове рішення такої, здавалося б, простої задачі: створити нову картку, скопіювати окремі поля і вкинути її у іншу колоду. Тож я створив нове розширення для автоматизації таких ручних дій.

  [читати далі]
 • Готуємося покинути Google Фото

  Починаючи з липня 2021 року, Google Фото більше не пропонуватиме необмежене зберігання фотографій і відео. Власне, я ніколи не покладався цілком на цю службу і керував своєю колекцією медіа файлів у GNOME Shotwell. Чому б не просунутися далі і не дозволити мережевий доступ з портативних пристроїв? Це могло б покращити доступність колекції світлин і майже повністю замінити Google Фото.

  [читати далі]
 • Приборкання Raspberry Pi 4 Model B з 8 ГБ оперативної пам’яті

  З 2014 року я використовував розумний телевізор LGE webOS. Він працює цілком справно. Крім деяких набридливих дрібниць, як то нездатність програвання Classic FM. Спокусливим вибором приставки до телевізора здається Raspberry Pi 4 з 8 ГБ оперативної пам’яті. Але є одна біда: апаратне декодування відео працює тільки у 32-розрядній операційній системі, як може обслуговувати не більше, ніж 4 ГБ пам’яті. Йдеться не просто про компроміс між пам’яттю і процесорним часом, відео не програються плавно без апаратного декодування взагалі.

  [читати далі]
 • Пам’ятка для налаштування свіжого Arch Linux

  Це список дій, які потрібно виконати на щойно встановленій системі Arch Linux. Буде постійно уточнюватися.

  [читати далі]
 • Прихід Коду 2018

  Знову пройшов рік. Я знову прийняв виклик і виконав Прихід Коду, як і в попередні роки 2016 і 2017.

  [читати далі]

підписатися через RSS