Публікації

 • Гонки на мапі

  Пройшло більше місяця від початку повномасштабного вторгнення РФ, і важко уявити, наскільки драматично життя змінилося за одну ніч. Важко повірити, що до цього була розкіш займатися рекреаційним орієнтуванням у лісах. Ось там спала на думку ідея: чому б не записувати мобільними телефонами шлях, фотографувати мапу і співставляти їх. Таким чином можна було б досліджувати гонку. Більше того, з’ясувалося, що клуб надає мапи в хорошій якості і роздільній здатності, то ж навіть не потрібно фотографувати. Але мапу все одно доведеться розташовувати по координатах GPS. Так виник проєкт gpx-race.

  [читати далі]
 • Динамічні картки Anki з допомогою JavaScript

  Скоро після початку використання Anki для вивчення арифметичних таблиць стало зрозуміло, що було б непогано навчати дітей розпізнавати різні вирази суми і різниці. Зокрема, є чотири різні форми: x + y, до x додати y, x збільшити на y, сума чисел x і y. Чому б не застосувати JavaScript у шаблонах карток, щоб вибирати запитання випадковим чином?

  [читати далі]
 • Відеореєстратор на Raspberry Pi Zero W

  Ось як я збудував власний автомобільний відеореєстратор. Розгляньмо початкові умови:

  [читати далі]
 • Перше розширення Anki: дублювати картки у іншу колоду

  Щоб допомогти доньці вивчати англійські слова, кілька років тому я вирішив спробувати Anki. Програма вельми зменшує витрачені зусилля і збільшує ефективність, слідкуючи, коли потрібно повторити кожне окреме слово в будь-якому напрямку: з англійської чи на англійську. Але коли англійську почала вивчати молодша донька, стало зрозуміло, що було б добре просто копіювати картки з першої колоди, щоб відслідковувати історію повторень окремо. На жаль, не вдалося знайти готове рішення такої, здавалося б, простої задачі: створити нову картку, скопіювати окремі поля і вкинути її у іншу колоду. Тож я створив нове розширення для автоматизації таких ручних дій.

  [читати далі]
 • Готуємося покинути Google Фото

  Починаючи з липня 2021 року, Google Фото більше не пропонуватиме необмежене зберігання фотографій і відео. Власне, я ніколи не покладався цілком на цю службу і керував своєю колекцією медіа файлів у GNOME Shotwell. Чому б не просунутися далі і не дозволити мережевий доступ з портативних пристроїв? Це могло б покращити доступність колекції світлин і майже повністю замінити Google Фото.

  [читати далі]
 • Приборкання Raspberry Pi 4 Model B з 8 ГБ оперативної пам’яті

  З 2014 року я використовував розумний телевізор LGE webOS. Він працює цілком справно. Крім деяких набридливих дрібниць, як то нездатність програвання Classic FM. Спокусливим вибором приставки до телевізора здається Raspberry Pi 4 з 8 ГБ оперативної пам’яті. Але є одна біда: апаратне декодування відео працює тільки у 32-розрядній операційній системі, як може обслуговувати не більше, ніж 4 ГБ пам’яті. Йдеться не просто про компроміс між пам’яттю і процесорним часом, відео не програються плавно без апаратного декодування взагалі.

  [читати далі]
 • Пам’ятка для налаштування свіжого Arch Linux

  Це список дій, які потрібно виконати на щойно встановленій системі Arch Linux. Буде постійно уточнюватися.

  [читати далі]
 • Прихід Коду 2018

  Знову пройшов рік. Я знову прийняв виклик і виконав Прихід Коду, як і в попередні роки 2016 і 2017.

  [читати далі]
 • Як виправити, щоб PDF відкривався не в GIMP

  Коли Arch linux використовується без інтегрованого середовища як то GNOME чи KDE, відкриття файлу з допомогою xdg-open працює неправильно. Зокрема, замість специфічного оглядача документів PDF запускається GIMP. Трохи деталей на сторінці вікі Arch xdg-utils. Щоб виправити проблему, треба встановити іншого обробника асоціацій програм.

  [читати далі]
 • Nvim-gdb перенесено на Moonscript

  Nvim-gdb запитує місця зупинки у налагоджувача через сторонній канал. Для цього створюється локальне гніздо, яке з’єднується зі стороннім каналом. І виконувалося це через сторонній процес Пітону. Однак я нещодавно зрозумів, що в Neovim є вбудований інтерпретатор повноцінної мови програмування Lua. Чому було б не спробувати? Виявилося, що зусилля були не марними і вилилися у цілковиту переробку програми розширення.

  [читати далі]

підписатися через RSS