Публікації

 • Цей день у галереї фотографій

  Якось нещодавно я закинув Google Фотографії на користь pigallery2. Дивіться попередню статтю про те, як виставити медіа галерею Shotwell. Але бракувало ще однієї бажаної функції. Google періодично готує привабливі підсумки різних подій: що відбувалося цього дня три-п’ять років тому. Але подумалось, що це не повинно бути надто складно в GNOME Shotwell. Просто вибрати випадкові фотографії з бази даних, орієнтуючись на дату. Ось як було здійснено цю ідею.

  [читати далі]
 • Резервне електропостачання

  Це історія про те, як я провів зиму, будуючи джерела резервного живлення, щоб розібратися із відключеннями електроенергії. Коли росіяни почали втручатися в нашу енергомережу, у нас почали діяти аварійні й планові відключення. Це почало завдавати багато незручностей для нашої роботи, навчання дітей і нашого щоденного життя. Я порадився із товаришем, який порадив використати гібридний сонячний інвертор з літій-іонним акумулятором, щоб накопичувати енергію, коли вона доступна, і споживати її під час відключень.

  [читати далі]
 • Починається IOT

  Ось простий і дешевий спосіб автоматизувати активування електричного бойлера. На OLX є багато «розмних розеток». Особливо від компанії tuya. Наприклад, мені вдалося купити таку за 300 ₴ (~$8). Вона прийшла без будь-якої писаної інструкції чи навіть без ідентифікації. Проте є багато посібників і керівництв в інтернеті, і після кількох спроб і помилок вдалося заставити прилад відкрити точку доступу WiFi. Після приєднання до неї, можна скористатися застосунком Андроїду Smart Life, щоб сконфігурувати з’єднання із WiFi локальної мережі. Цього цілком досить, щоб почати керувати розеткою вручну, наприклад, вмикати і вимикати за розкладом.

  [читати далі]
 • Виправлення синхронізації відео і аудіо у завантаженому матеріалі

  Як відключення електрики почали впливати на наш розклад, ми вдалися до завантаження відео матеріалів, коли це можливо, щоб подивитися пізніше, коли зручно. Для цього якнайкраще підходить додаток оглядача Video DownloadHelper. Але виявляється, частота кадрів може бути непередбачуваною у деяких випадках. Число може бути абсурдно великим, наприклад, аж 16 тисяч кадрів за секунду. Моя відповідь — транскодувати файл, записуючи у контейнер бажане значення, яке взагалі-то правильно визначається на сторінці додатком. У нашому випадку це було 30 кадрів за секунду. Ось скрипт оболонки bash, який запускає FFmpeg тричі щоб витягти доріжки аудіо і відео, і мультиплексувати їх знову в контейнер mp4:

  [читати далі]
 • Компілювання документів LaTeX на texlive.net

  Я щойно усвідомив, що не готовий встановити багато-гігабайтний дистрибутив TexLive у 32 ГБ файлову систему мого ноутбука, переробленого з хромбука. А мені потрібно іноді поновлювати резюме. На щастя, є веб-служба саме для цього: texlive.net. Вона виявилася спроможною відобразити моє резюме з допомогою XeLaTeX через тестову сторінку, але так відразу не вийшло, коли я спробував навпростець використати їхній API. Ось як мені це зрештою вдалося.

  [читати далі]
 • Розвиток nvim-ui

  Пройшло півтора року, як я взявся створити у вільний час простий графічний інтерфейс користувача (ІК) до Neovim з допомогою C++. Проєкт nvim-ui став захоплюючою мандрівкою із істотною часткою відкриття, досвіду і висновками, вартими, щоб ними поділитися.

  [читати далі]
 • Запис і відтворення роботи програми для налагодження

  Рік тому у проблемі #151 у nvim-gdb я відкрив для себе rr. Проєкт обіцяв дати можливість записати виконання програми один раз, і відтворювати хід програми багато разів щоразу однаковим чином. Нарешті випала нагода випробувати це на справжній задачі, і виконати те, що було запропоновано у проблемі №151.

  [читати далі]
 • Гонки на мапі

  Пройшло більше місяця від початку повномасштабного вторгнення РФ, і важко уявити, наскільки драматично життя змінилося за одну ніч. Важко повірити, що до цього була розкіш займатися рекреаційним орієнтуванням у лісах. Ось там спала на думку ідея: чому б не записувати мобільними телефонами шлях, фотографувати мапу і співставляти їх. Таким чином можна було б досліджувати гонку. Більше того, з’ясувалося, що клуб надає мапи в хорошій якості і роздільній здатності, то ж навіть не потрібно фотографувати. Але мапу все одно доведеться розташовувати по координатах GPS. Так виник проєкт gpx-race.

  [читати далі]
 • Динамічні картки Anki з допомогою JavaScript

  Скоро після початку використання Anki для вивчення арифметичних таблиць стало зрозуміло, що було б непогано навчати дітей розпізнавати різні вирази суми і різниці. Зокрема, є чотири різні форми: x + y, до x додати y, x збільшити на y, сума чисел x і y. Чому б не застосувати JavaScript у шаблонах карток, щоб вибирати запитання випадковим чином?

  [читати далі]
 • Відеореєстратор на Raspberry Pi Zero W

  Ось як я збудував власний автомобільний відеореєстратор. Розгляньмо початкові умови:

  [читати далі]

підписатися через RSS