Публікації

 • Виправлення синхронізації відео і аудіо у завантаженому матеріалі

  Як відключення електрики почали впливати на наш розклад, ми вдалися до завантаження відео матеріалів, коли це можливо, щоб подивитися пізніше, коли зручно. Для цього якнайкраще підходить додаток оглядача Video DownloadHelper. Але виявляється, частота кадрів може бути непередбачуваною у деяких випадках. Число може бути абсурдно великим, наприклад, аж 16 тисяч кадрів за секунду. Моя відповідь — транскодувати файл, записуючи у контейнер бажане значення, яке взагалі-то правильно визначається на сторінці додатком. У нашому випадку це було 30 кадрів за секунду. Ось скрипт оболонки bash, який запускає FFmpeg тричі щоб витягти доріжки аудіо і відео, і мультиплексувати їх знову в контейнер mp4:

  [читати далі]
 • Компілювання документів LaTeX на texlive.net

  Я щойно усвідомив, що не готовий встановити багато-гігабайтний дистрибутив TexLive у 32 ГБ файлову систему мого ноутбука, переробленого з хромбука. А мені потрібно іноді поновлювати резюме. На щастя, є веб-служба саме для цього: texlive.net. Вона виявилася спроможною відобразити моє резюме з допомогою XeLaTeX через тестову сторінку, але так відразу не вийшло, коли я спробував навпростець використати їхній API. Ось як мені це зрештою вдалося.

  [читати далі]
 • Розвиток nvim-ui

  Пройшло півтора року, як я взявся створити у вільний час простий графічний інтерфейс користувача (ІК) до Neovim з допомогою C++. Проєкт nvim-ui став захоплюючою мандрівкою із істотною часткою відкриття, досвіду і висновками, вартими, щоб ними поділитися.

  [читати далі]
 • Запис і відтворення роботи програми для налагодження

  Рік тому у проблемі #151 у nvim-gdb я відкрив для себе rr. Проєкт обіцяв дати можливість записати виконання програми один раз, і відтворювати хід програми багато разів щоразу однаковим чином. Нарешті випала нагода випробувати це на справжній задачі, і виконати те, що було запропоновано у проблемі №151.

  [читати далі]
 • Гонки на мапі

  Пройшло більше місяця від початку повномасштабного вторгнення РФ, і важко уявити, наскільки драматично життя змінилося за одну ніч. Важко повірити, що до цього була розкіш займатися рекреаційним орієнтуванням у лісах. Ось там спала на думку ідея: чому б не записувати мобільними телефонами шлях, фотографувати мапу і співставляти їх. Таким чином можна було б досліджувати гонку. Більше того, з’ясувалося, що клуб надає мапи в хорошій якості і роздільній здатності, то ж навіть не потрібно фотографувати. Але мапу все одно доведеться розташовувати по координатах GPS. Так виник проєкт gpx-race.

  [читати далі]
 • Динамічні картки Anki з допомогою JavaScript

  Скоро після початку використання Anki для вивчення арифметичних таблиць стало зрозуміло, що було б непогано навчати дітей розпізнавати різні вирази суми і різниці. Зокрема, є чотири різні форми: x + y, до x додати y, x збільшити на y, сума чисел x і y. Чому б не застосувати JavaScript у шаблонах карток, щоб вибирати запитання випадковим чином?

  [читати далі]
 • Відеореєстратор на Raspberry Pi Zero W

  Ось як я збудував власний автомобільний відеореєстратор. Розгляньмо початкові умови:

  [читати далі]
 • Перше розширення Anki: дублювати картки у іншу колоду

  Щоб допомогти доньці вивчати англійські слова, кілька років тому я вирішив спробувати Anki. Програма вельми зменшує витрачені зусилля і збільшує ефективність, слідкуючи, коли потрібно повторити кожне окреме слово в будь-якому напрямку: з англійської чи на англійську. Але коли англійську почала вивчати молодша донька, стало зрозуміло, що було б добре просто копіювати картки з першої колоди, щоб відслідковувати історію повторень окремо. На жаль, не вдалося знайти готове рішення такої, здавалося б, простої задачі: створити нову картку, скопіювати окремі поля і вкинути її у іншу колоду. Тож я створив нове розширення для автоматизації таких ручних дій.

  [читати далі]
 • Готуємося покинути Google Фото

  Починаючи з липня 2021 року, Google Фото більше не пропонуватиме необмежене зберігання фотографій і відео. Власне, я ніколи не покладався цілком на цю службу і керував своєю колекцією медіа файлів у GNOME Shotwell. Чому б не просунутися далі і не дозволити мережевий доступ з портативних пристроїв? Це могло б покращити доступність колекції світлин і майже повністю замінити Google Фото.

  [читати далі]
 • Приборкання Raspberry Pi 4 Model B з 8 ГБ оперативної пам’яті

  З 2014 року я використовував розумний телевізор LGE webOS. Він працює цілком справно. Крім деяких набридливих дрібниць, як то нездатність програвання Classic FM. Спокусливим вибором приставки до телевізора здається Raspberry Pi 4 з 8 ГБ оперативної пам’яті. Але є одна біда: апаратне декодування відео працює тільки у 32-розрядній операційній системі, як може обслуговувати не більше, ніж 4 ГБ пам’яті. Йдеться не просто про компроміс між пам’яттю і процесорним часом, відео не програються плавно без апаратного декодування взагалі.

  [читати далі]

підписатися через RSS