Публікації

 • Динамічні картки Anki з допомогою JavaScript

  Скоро після початку використання Anki для вивчення арифметичних таблиць стало зрозуміло, що було б непогано навчати дітей розпізнавати різні вирази суми і різниці. Зокрема, є чотири різні форми: x + y, до x додати y, x збільшити на y, сума чисел x і y. Чому б не застосувати JavaScript у шаблонах карток, щоб вибирати запитання випадковим чином?

  [читати далі]
 • Відеореєстратор на Raspberry Pi Zero W

  Ось як я збудував власний автомобільний відеореєстратор. Розгляньмо початкові умови:

  [читати далі]
 • Перше розширення Anki: дублювати картки у іншу колоду

  Щоб допомогти доньці вивчати англійські слова, кілька років тому я вирішив спробувати Anki. Програма вельми зменшує витрачені зусилля і збільшує ефективність, слідкуючи, коли потрібно повторити кожне окреме слово в будь-якому напрямку: з англійської чи на англійську. Але коли англійську почала вивчати молодша донька, стало зрозуміло, що було б добре просто копіювати картки з першої колоди, щоб відслідковувати історію повторень окремо. На жаль, не вдалося знайти готове рішення такої, здавалося б, простої задачі: створити нову картку, скопіювати окремі поля і вкинути її у іншу колоду. Тож я створив нове розширення для автоматизації таких ручних дій.

  [читати далі]
 • Готуємося покинути Google Фото

  Починаючи з липня 2021 року, Google Фото більше не пропонуватиме необмежене зберігання фотографій і відео. Власне, я ніколи не покладався цілком на цю службу і керував своєю колекцією медіа файлів у GNOME Shotwell. Чому б не просунутися далі і не дозволити мережевий доступ з портативних пристроїв? Це могло б покращити доступність колекції світлин і майже повністю замінити Google Фото.

  [читати далі]
 • Приборкання Raspberry Pi 4 Model B з 8 ГБ оперативної пам’яті

  З 2014 року я використовував розумний телевізор LGE webOS. Він працює цілком справно. Крім деяких набридливих дрібниць, як то нездатність програвання Classic FM. Спокусливим вибором приставки до телевізора здається Raspberry Pi 4 з 8 ГБ оперативної пам’яті. Але є одна біда: апаратне декодування відео працює тільки у 32-розрядній операційній системі, як може обслуговувати не більше, ніж 4 ГБ пам’яті. Йдеться не просто про компроміс між пам’яттю і процесорним часом, відео не програються плавно без апаратного декодування взагалі.

  [читати далі]
 • Пам’ятка для налаштування свіжого Arch Linux

  Це список дій, які потрібно виконати на щойно встановленій системі Arch Linux. Буде постійно уточнюватися.

  [читати далі]
 • Прихід Коду 2018

  Знову пройшов рік. Я знову прийняв виклик і виконав Прихід Коду, як і в попередні роки 2016 і 2017.

  [читати далі]
 • Як виправити, щоб PDF відкривався не в GIMP

  Коли Arch linux використовується без інтегрованого середовища як то GNOME чи KDE, відкриття файлу з допомогою xdg-open працює неправильно. Зокрема, замість специфічного оглядача документів PDF запускається GIMP. Трохи деталей на сторінці вікі Arch xdg-utils. Щоб виправити проблему, треба встановити іншого обробника асоціацій програм.

  [читати далі]
 • Nvim-gdb перенесено на Moonscript

  Nvim-gdb запитує місця зупинки у налагоджувача через сторонній канал. Для цього створюється локальне гніздо, яке з’єднується зі стороннім каналом. І виконувалося це через сторонній процес Пітону. Однак я нещодавно зрозумів, що в Neovim є вбудований інтерпретатор повноцінної мови програмування Lua. Чому було б не спробувати? Виявилося, що зусилля були не марними і вилилися у цілковиту переробку програми розширення.

  [читати далі]
 • Як полагодити роздавання інтернету в Андроїді у мережі Київстар

  З’ясувалося, що мобільна точка доступу перестала працювати якраз після того, як Київстар впровадив 4G. Андроїд пропонує точку доступу до WiFi, ноутбук до неї під’єднується, але не може досягнути жодного зовнішнього вузла. Виявилося, що в інструкції є прикра помилка. Коли створюється нова назва точки доступу до мобільної мережі, треба вказати тип default,dun. Джерело: Quora.

підписатися через RSS