Якось нещодавно я закинув Google Фотографії на користь pigallery2. Дивіться попередню статтю про те, як виставити медіа галерею Shotwell. Але бракувало ще однієї бажаної функції. Google періодично готує привабливі підсумки різних подій: що відбувалося цього дня три-п’ять років тому. Але подумалось, що це не повинно бути надто складно в GNOME Shotwell. Просто вибрати випадкові фотографії з бази даних, орієнтуючись на дату. Ось як було здійснено цю ідею.

Передусім, я дослідив функціональність pigallery2 і виявив, що він вміє показувати файли розмітки markdown. Тож якщо я б згенерував такий і розмістив у директорії, його показувало б разом із фотографіями в тому самому домені. Це дуже спрощує посилання на повнорозмірні фотографії.

Тоді я витратив трохи часу на кодування мовою Python. Програма проходить по роках у минуле, скажімо, до 2000. Для кожного року вибирається випадковий набір фотографій для теперішньої дати, сортується по часу, групується по подіях. І посилання на вибрані фотографії охайно розміщуються у файл markdown. Раніше код утримувався в локальному репозиторії Fossil SCM, але цього разу я експортував його в GitHub для публічності: daily.py

Нарешті, можна застосувати таймер systemd (або завдання в cron) щоб запускати програму щодня зранку. Ось як це зробив я: systemd.

В майбутньому можна ще дещо зробити:

  • Витягувати нотатки до фотографій з бази даних Shotwell і показувати їх з допомогою markdown у pigallery2
  • Потрібно дослідити, як долучати довільні файли як то шляхи GPX до подій у Shotwell.

Як зазвичай, ось ілюстрація результату:

this day