Публікації

 • Як виправити, щоб PDF відкривався не в GIMP

  Коли Arch linux використовується без інтегрованого середовища як то GNOME чи KDE, відкриття файлу з допомогою xdg-open працює неправильно. Зокрема, замість специфічного оглядача документів PDF запускається GIMP. Трохи деталей на сторінці вікі Arch xdg-utils. Щоб виправити проблему, треба встановити іншого обробника асоціацій програм.

  [читати далі]
 • Nvim-gdb перенесено на Moonscript

  Nvim-gdb запитує місця зупинки у налагоджувача через сторонній канал. Для цього створюється локальне гніздо, яке з’єднується зі стороннім каналом. І виконувалося це через сторонній процес Пітону. Однак я нещодавно зрозумів, що в Neovim є вбудований інтерпретатор повноцінної мови програмування Lua. Чому було б не спробувати? Виявилося, що зусилля були не марними і вилилися у цілковиту переробку програми розширення.

  [читати далі]
 • Як полагодити роздавання інтернету в Андроїді у мережі Київстар

  З’ясувалося, що мобільна точка доступу перестала працювати якраз після того, як Київстар впровадив 4G. Андроїд пропонує точку доступу до WiFi, ноутбук до неї під’єднується, але не може досягнути жодного зовнішнього вузла. Виявилося, що в інструкції є прикра помилка. Коли створюється нова назва точки доступу до мобільної мережі, треба вказати тип default,dun. Джерело: Quora.

 • Перетворення програми в багатопотокову

  Ось задача: у вас є добре налагоджена програма, яка обробляє один потік. Вона використовує призначене ядро процесора і цикли, щоб досягти понад мілісекундну точність. Потім настає розуміння, що програма просто зациклює ядро процесора більшість часу чекаючи на момент часу, коли виконати маленький шматок роботи. Занадто грубо, правда? Тож ви вирішуєте вдосконалити програму, щоб обробляла кілька таких потоків одним і тим самим ядром: хай чекає менше, але виконує більше корисної роботи. Ось як це зробив я і які уроки виніс.

  [читати далі]
 • Як запустити FlighGear Flight Simulator у Windows

  Варто запам’ятати, що є кілька типових проблем: краєвиди, клавіатура і “Bad conversion” (погане перетворення).

  [читати далі]
 • Перша річниця nvim-gdb

  Перша фіксація у nvim-gdb сталася 16 серпня 2017 року. Тож можна сміливо відзначати першу річницю. Проект насправді переріс мої очікування. Тож огляньмо найпомітніші віхи в його розвитку.

  [читати далі]
 • Як запустити gnome-control-center у сеансі i3

  Ось задача: у мене i3 в якості робочого столу, але треба GNOME Evolution, щоб працювати з різними обліковими записами електронної пошти. Evolution налаштовується у GNOME Online Accounts, але, на жаль, центр керування GNOME не запускається у чистому сеансі i3. Розв’язок простий: env XDG_CURRENT_DESKTOP=GNOME gnome-control-center. Варто цій команді створити псевдонім.

 • Використання systemd-nspawn у Arch Linux ARM для Kerberos.io

  З тих пір, як я почав використовувати kerberos.io, треба було вирішувати, як його встановити на Raspberry Pi 3, який працює під керуванням Arch Linux ARM. Спершу намагався перепаковувати офіційні пакунки .deb для pacman: PKGCONFIG. Це деякий час спрацьовувало до якогось чергового поновлення. Потім спробував збирати самотужки. Виявилося, що це непросто, багато функціональності або працює ненадійно, або довелося взагалі вимкнути. Нарешті, з’явилося ще один розв’язок: запустити справжній raspbian з допомогою systemd-nspawn, щоб можна було встановлювати офіційні збірки з допомогою посібника.

  [читати далі]
 • Одноранговий VPN tinc

  Ось технологія, щоб легко налаштувати віртуальну приватну мережу для прямого доступу вузол-вузол. Припустімо, вам потрібно доступитися до сервера, який знаходиться за мережевим екраном. Припустімо, пряме з’єднання краще підійде, ніж передача пакетів через центральний вузол. Припустімо, потрібна підтримка на різних платформах. Відповідь на всі ці вимоги — tinc VPN.

  [читати далі]
 • Перебудова ядра Arch linux

  Виявляється, кожен мій ноутбук так чи інакше потребував особливого ядра. Наприклад, Acer C720 мав менш популярний сенсор світла, HP потребував певну версію драйверів WiFi тощо. Навіть цього разу, Xiaomi Mi Notebook Air, не дуже добре працює із молодшими від 4.10 ядрами, тачпад стає смиканий. На щастя, є пакунок AUR з ядром тривалої підтримки linux-lts49. Нажаль, його не можна зібрати у tmpfs через обмежений розмір. Проте виявляється, що зібрати мінімальне ядро насправді дуже легко в Arch linux.

  [читати далі]

підписатися через RSS