Пройшло більше місяця від початку повномасштабного вторгнення РФ, і важко уявити, наскільки драматично життя змінилося за одну ніч. Важко повірити, що до цього була розкіш займатися рекреаційним орієнтуванням у лісах. Ось там спала на думку ідея: чому б не записувати мобільними телефонами шлях, фотографувати мапу і співставляти їх. Таким чином можна було б досліджувати гонку. Більше того, з’ясувалося, що клуб надає мапи в хорошій якості і роздільній здатності, то ж навіть не потрібно фотографувати. Але мапу все одно доведеться розташовувати по координатах GPS. Так виник проєкт gpx-race.

Зручно створювати веб-інтерфейс програми з допомогою JupyterLab, в якому є багато готових віджетів на кшталт клавіші вивантаження файлів, мапи leaflet тощо.

voila gpx-race.ipynb

Нарешті, коли чотири маркери співставлені на картинці і на мапі OSM, можна розрахувати перспективну проєкцію і правильно розмістити орієнтувальну мапу. Результат можна завантажити як окрему сторінку HTML.

Багато чого ще можна покращити в цій програмі і в функціональності, і в досвіді користувача. Наприклад, деякі старші мапи не дуже точні, і для них може знадобитися шматкове афінне перетворення, щоб співставити більше, ніж чотири точки. Але, на жаль, це зараз має низький пріоритет.